מעצר עד תום ההליכים

כגוף חוקר, שאיפתה של המשטרה היא ליצור את מרחב התנאים הנוח ביותר לביצוע החקירה ובירור המקרה, ואחד הכלים החשובים ביותר שעומדים לרשותה בהיבט זה הוא כלי המעצר, ומכאן גם דרישתה להאריך את המעצר עד כמה שניתן, לרבות מעצר עד תום ההליכים.

המעצר בו נמצא כעת קרוב משפחתכם או חברכם נועד לסייע לגוף החוקר, אך הוא גם כרוך בהשלכות קשות על מצבו הנפשי והרגשי של העצור לאור שלילת חירותו הפתאומית. השלכות אלה יכולות לבוא לידי ביטוי ולהשפיע בצורה מהותית על אפקטיביות ההגנה שיקבל העצור, על ההליך המשפטי כולו ועל תוצאותיו עד כדי היקף הענישה בפועל.

מעצר עד תום ההליכים לנאשמים בדין

המעצר הראשוני הוא מעצר המוגבל ל 24 שעות בלבד, ולאחריהן יש לקבל אישור להארכת מעצר על ידי בית המשפט. כל עוד לא הוגש כתב אישום, יכול בית המשפט להאריך את המעצר בתקופות מדודות המוגדרות בחוק (15 יום, ועוד פעמיים 30 יום) ולא יותר מ 75 ימים סך הכל, שלאחריהם יכול רק שופט בית משפט העליון להאריך את המעצר בתקופות נוספות של עד 90 יום כל אחת.

כל זה נכון עבור אדם הנמצא במעמד של חשוד. מרגע שהוגש כתב אישום, הופך החשוד לנאשם ובמקרה כזה ניתן להאריך את מעצרו עד תום ההליכים. גם לאחר קביעת מעצר עד תום ההליכים, עומדות לרשות הנאשם הגנות המאפשרות הקלה בתנאי המעצר, בהתאם להתקדמות ההליך המשפטי.

ייצוג משפטי צמוד בהליכי מעצר לחשודים ונאשמים

עו”ד ניר ליסטר הוא עורך דין פלילי מנוסה וחריף, בעל ניסיון רב בעבודה עם עצורים בעבירות פליליות, ובעל רקורד עשיר של שחרור בערבות ו/או בתנאים מגבילים. סוגיית השחרור ממעצר עד תום ההליכים היא סוגייה שתלויה רבות בתפיסתו של השופט ובתמונה המוצגת בפניו, ומכאן החשיבות הקריטית לייצוג של עורך דין מקצועי ומנוסה, שידע לבנות את התמונה הנכונה והמאוזנת בפני השופט.

אם אתם או קרוב משפחתכם נמצא כעת במעצר עד תום ההליכים, ואם ישנו בדל של סיכוי לשחרר אותו למעצר בית או בתנאים מגבילים אחרים, עו”ד ניר ליסטר ידע לזהות את בדל הסיכוי הזה, להציג אותו בצורה אפקטיבית מול בית המשפט, ולבנות מערך אפקטיבי של ערבות לשחרור ובכלל זה, פיקוח של בני משפחה ואף פיקוח של גורם מקצועי על העצור המשוחרר.

שחרור ממעצר עד תום ההליכים הוא עניין לא פשוט, אבל בהחלט אפשרי, בהתאם לנסיבות המקרה. עו”ד ניר ליסטר ידע לייצר עבורכם את הסיכוי הטוב ביותר להשבת יקירכם לחיקכם, ולו לזמן מוגבל.

לכל דקה שעוברת ולכל מילה שנאמרת ללא ייצוג מקצועי, ישנן השלכות.

התקשרו כבר עכשיו לעורך דין פלילי ניר ליסטר וקבלו את ההגנה המגיעה לכם!

03.544.6339 | 054.478.8868