עבירות נשק

משפט פלילי

עבירות נשק

חוק כלי יריה בישראל מגדיר שורה ארוכה של עבירות נשק, ועל אף שההגדרות הן ברורות והפיקוח הוא הדוק, ישנו מרחב גדול של עבירות שניתן לייחס בכל מקרה, וזאת בדיוק הסיבה שבגינה אתם רוצים לצידכם עורך דין פלילי מקצועי וחריף, שיעניק לכם את הסיכוי לו אתם זקוקים אל מול החוק.

כל מה שאתם יודעים כרגע הוא שעומד נגדכם חשד לביצוע עבירת נשק ושמאחורי הקלעים כבר יושבים שורה של חוקרים ופרקליטים כדי לגבש נגדכם כתב אישום. אתם כנראה גם יודעים את הקווים הכלליים של העבירה, ואולי זאת גם לא הפעם הראשונה שלכם.

לפני כל דבר אחר –התייעצו עם עורך דין פלילי!

לפני שאתם מדברים עם החוקרים, לפני שאתם מספרים את הגרסה שלכם ולפני שאתם מסיקים מסקנות בעצמכם, ציידו את עצמכם בחומת ההגנה של עו"ד ניר ליסטר, שילווה אתכם החל מהדקות הראשונות של ההתנהלות מול רשויות החוק, ויבטיח שהכל עובד לטובתכם.

ניר ליסטר הוא עורך דין פלילי מן השורה הראשונה, בעל ניסיון רב בייצוג נאשמים בתחום עבירות הנשק, המציע לכם חשיבה משפטית חריפה וייחודית, שתבטיח לכם את כל ההגנות שתוכלו למצוא בעולם המשפט הישראלי, החל מהגנות ישירות בחוק כלי יריה, דרך הגנות מגוונות בדין הפלילי וכלה בהגנות פרוצדורליות שלא ניתן להמעיט בחשיבותן.

עבירות נשק – ייצוג, ייעוץ וליווי משפטי מלא

במסגרת שירותי הייעוץ והליווי המשפטי של עו"ד ניר ליסטר תוכלו ליהנות מחבילת ההגנה המקיפה הבאה:

>> ניהול הקשר עם רשויות החוק – ייצוג מלא שלכם מול רשויות החקירה, האכיפה והמשפט, הנחיה והדרכה אישית לגבי ההתנהלות הנכונה מבחינתכם ושמירה על כל זכויותיכם בהליך המשפטי.

>> ניתוח מקרה מקצועי הגדרת כל נסיבות המקרה ויישום חשיבה יצירתית ויוצאת דופן לזיהוי הנסיבות המקלות בתיק, נסתרות ככל שתהיינה.

>> הקלה וריכוך – פעולה מכוונת למזעור רמת העבירה שתיוחס לכם, ועבודה מקצועית ואינטנסיבית עד להגעה להסכמה על כתב אישום מרוכך ומזעור הענישה ככל שניתן.

עבירות נשק הן לא עבירות של מה בכך, אבל בכל עבירה ישנן נסיבות מקלות, ובכל מקרה קיימת היכולת להעמיד שורה של הגנות שיפעלו לטובתכם. לשם כך יהיה עליכם להשיג עורך דין פלילי עם יכולות יוצאות דופן, עורך דין עם ניסיון ועם יכולת להוביל אתכם בכל משעולי ההליך המשפטי ומעבר לכל המכשולים שיעמדו בפניכם. ככל שתקדימו לדבר עם עו״ד פלילי  ניר ליסטר , כך תוכלו לשפר את מצבכם וליהנות מתוצאות טובות יותר.

לכל דקה שעוברת ולכל מילה שנאמרת ללא ייצוג מקצועי, ישנן השלכות.

עבירות נשק טומנות בחובן סיכון רב בפרט על רקע תופעת חיסולי החשבונות מצד עבריינים וארגוני פשיעה , אך לא רק אלא גם הסיכון שמא נשק זה יגיע לארגוני טרור. לפיכך, עבירות נשק נמנות בין העבירות החמורות ביותר בספר החוקים ולפיכך הן גוררות עונשים קשים ומרתיעים במיוחד.<b|>
בישראל קיים איסור על נשיאת רישיון ללא היתר מהגורמים המתאימים. כמו כן קיים איסור על מכירת נשק , ייצוא נשק. למעשה כל פעולה שהיא ללא היתר או הרשאה מהגורמים המתאימים מוגדרת כעבירה פלילית שבצידה עונשי מאסר כבדים שנועדו להרתיע את מבצעי העבירות- כאשר האינטרס הציבורי והערך המוגן הוא שלום הציבור, בפרט למשל אם אנו מדברים כפי שהזכרנו קודם לכן את אותם ארגוני פשיעה אליהם הנשק מתגלגל אשר משתמשים באותם מטעני חבלה ושלא במתכוון מקפחים את חייהם של אזרחים תמימים חפים מפשע.

מהו נשק?

נשק מוגדר בסעיף 144(ג) לחוק העונשין:
1. כלי או חלק מכלי אשר מסוגל לירות קליע, פגז, פצצה או כיוצא באלה שבכוחם להמית אדם, וכולל חלק, אביזר ותחמושת של כלי כזה.
2. כל כלי אשר מסוגל לפלוט חומר הנועד להזיק לאדם, לרבות, חלק אביזר ותחמושת לכלי כאמור ולרבות מיכל המכיל או המסוגל להכיל חומר כאמור, ולמעט גז מדמיע.
3. כל תחמושת, פצצה, רימון או כל חפץ נפיץ אחר שבכוחם להמית אדם או להזיק לו, לרבות חלק של אחד מאלה.
4. גם נשק אשר לא היה תקין לשימוש בעת העבירה ייחשב כנשק לכל דבר ועניין.
5. הטוען לרשות בכל הנוגע להיבטי האיסורים בעבירות נשק – עליו הראיה.
6. חזקת המקום – בנסיבות בהן נמצא הנשק במקום פלוני ייראו באדם אשר לו החזקה במקום כבעל החזקה על הנשק, אלא אם כן הוכיח היפוכו של דבר.

סוגי עבירות הנשק:

קטגוריה ראשונה – החזקת נשק או רכישת נשק

החזקת נשק או רכישת נשק( לרבות מטעני חבלה) שלא כדין, גם אם היא למטרת הגנה עצמית מהווה עבירה פלילית, שהעונש עליה בהתאם לסעיף 144 לחוק היא עד שבע שנות מאסר.

החזקת נשק- בהתאם לפסיקה (עפ״י הכרעת הדין של אמיר מולנר)- החזקת נשק היא היכולת לקבוע את גורלו הפיזי של הנשק, יכולת זו תהיה בלעדית לאותו אדם או לאנשים הפועלים למענו. בהקשר הזה, רצוי לציין כי לעניין השאלה האם במקום בו נמצא נשק יראו במחזיק הנכס כמחזיק נשק שלא כדין? התשובה לכך היא לא בהכרח. ככלל כן. עם זאת, חזקה זו ניתנת לסתירה במידה ובעל המקום יוכיח כי הנשק אינו שייך לו ובכך יוכל להימנע מכתב אישום.
רכישת נשק- מי שקונה נשק בין אם קיבל את הנשק ובין אם טרם קיבל את הנשק.

זומנת לחקירה או הוגש נגדך כתב אישום בגין החזקת נשק שלא כדין?

קבע פגישת יעוץ עם עורך דין פלילי ניר ליסטר!

קטגוריה שנייה - נשיאת נשק או הובלת

נשיאת נשק- מי שמחזיק בנשק, בהישג יד, באופן שיוכל להשתמש בו באופן מיידי כשיצטרך, למשל על גופו.

הובלת נשק – מי שמטלטל נשק ממקום למקום, לא כנשק אלא כחפץ הטעון העברה.

במידה ונשא או הוביל את הנשק, הדין מזנק לעד 10 שנות מאסר. במידה והנשק היה חלק, אבזר או תחמושת הדין על כך הוא עד 3 שנות מאסר.

קטגוריה שלישית - ייצור נשק או סחר בנשק:

ייצור נשק –ייצור כולל גם הרכבה של רכיבים שמייצר אחר לנשק.

סחר בנשק – קנייה או מכירה  בתמורה או שלא בתמורה. יודגש, כי אין חובה שמי שסוחר בנשק יחזיק בנשק שהוא סוחר.

אדם המייצר, מייבא או מייצא נשק או הסוחר בו או עושה בו כל עסקה אחרת, בין בתמורה ובין שלא בתמורה, ייחשב כמי שפוגע בשלום הציבור, ודינו הוא עד 15 שנות מאסר.

סעיף 329 לחוק, עוסק בעבירת חבלה בכוונה מחמירה, וקובע כי אדם המניח חומר נפיץ כדי לגרום לפציעה או למום אצל אדם אחר דינו הוא עד 20 שנות מאסר.

סעיף 330 לחוק, עוסק בעבירת הניסיון לחבול בחומר נפיץ וקובע כי אדם המניח בכל מקום שהוא חומר נפיץ שלא כדין, בכוונה לגרום חבלה לזולתו, דינו הוא עד 14 שנות מאסר.

תודה רבה פרטיך התקבלו בברכה

עורך דין ניר ליסטר יצור איתך קשר בהקדם.