מעצר עד תום ההליכים

כגוף חוקר, שאיפתה של המשטרה היא ליצור את מרחב התנאים הנוח ביותר לביצוע החקירה ובירור המקרה, ואחד הכלים החשובים ביותר שעומדים לרשותה בהיבט זה הוא כלי המעצר, ומכאן גם דרישתה להאריך את המעצר עד כמה שניתן, לרבות מעצר עד תום ההליכים.

המעצר בו נמצא כעת קרוב משפחתכם או חברכם נועד לסייע לגוף החוקר, אך הוא גם כרוך בהשלכות קשות על מצבו הנפשי והרגשי של העצור לאור שלילת חירותו הפתאומית. השלכות אלה יכולות לבוא לידי ביטוי ולהשפיע בצורה מהותית על אפקטיביות ההגנה שיקבל העצור, על ההליך המשפטי כולו ועל תוצאותיו עד כדי היקף הענישה בפועל.

לפני כל דבר אחר –התייעצו עם עורך דין פלילי!

מעצר עד תום ההליכים לנאשמים בדין

המעצר הראשוני הוא מעצר המוגבל ל 24 שעות בלבד, ולאחריהן יש לקבל אישור להארכת מעצר על ידי בית המשפט. כל עוד לא הוגש כתב אישום, יכול בית המשפט להאריך את המעצר בתקופות מדודות המוגדרות בחוק (15 יום, ועוד פעמיים 30 יום) ולא יותר מ 75 ימים סך הכל, שלאחריהם יכול רק שופט בית משפט העליון להאריך את המעצר בתקופות נוספות של עד 90 יום כל אחת.

כל זה נכון עבור אדם הנמצא במעמד של חשוד. מרגע שהוגש כתב אישום, הופך החשוד לנאשם ובמקרה כזה ניתן להאריך את מעצרו עד תום ההליכים. גם לאחר קביעת מעצר עד תום ההליכים, עומדות לרשות הנאשם הגנות המאפשרות הקלה בתנאי המעצר, בהתאם להתקדמות ההליך המשפטי.

ייצוג משפטי צמוד בהליכי מעצר לחשודים ונאשמים

במסגרת שירותי הייעוץ והליווי המשפטי של עו"ד ניר ליסטר תוכלו ליהנות מחבילת ההגנה המקיפה הבאה:

>> ניהול הקשר עם רשויות החוק – ייצוג מלא שלכם מול רשויות החקירה, האכיפה והמשפט, הנחיה והדרכה אישית לגבי ההתנהלות הנכונה מבחינתכם ושמירה על כל זכויותיכם בהליך המשפטי.

>> ניתוח מקרה מקצועי הגדרת כל נסיבות המקרה ויישום חשיבה יצירתית ויוצאת דופן לזיהוי הנסיבות המקלות בתיק, נסתרות ככל שתהיינה.

>> הקלה וריכוך – פעולה מכוונת למזעור רמת העבירה שתיוחס לכם, ועבודה מקצועית ואינטנסיבית עד להגעה להסכמה על כתב אישום מרוכך ומזעור הענישה ככל שניתן.

עבירות נשק הן לא עבירות של מה בכך, אבל בכל עבירה ישנן נסיבות מקלות, ובכל מקרה קיימת היכולת להעמיד שורה של הגנות שיפעלו לטובתכם. לשם כך יהיה עליכם להשיג עורך דין פלילי עם יכולות יוצאות דופן, עורך דין עם ניסיון ועם יכולת להוביל אתכם בכל משעולי ההליך המשפטי ומעבר לכל המכשולים שיעמדו בפניכם. ככל שתקדימו לדבר עם עו״ד פלילי  ניר ליסטר , כך תוכלו לשפר את מצבכם וליהנות מתוצאות טובות יותר.

לכל דקה שעוברת ולכל מילה שנאמרת ללא ייצוג מקצועי, ישנן השלכות.

עו"ד ניר ליסטר הוא עורך דין פלילי מנוסה וחריף, בעל ניסיון רב בעבודה עם עצורים בעבירות פליליות, ובעל רקורד עשיר של שחרור בערבות ו/או בתנאים מגבילים. סוגיית השחרור ממעצר עד תום ההליכים היא סוגייה שתלויה רבות בתפיסתו של השופט ובתמונה המוצגת בפניו, ומכאן החשיבות הקריטית לייצוג של עורך דין מקצועי ומנוסה, שידע לבנות את התמונה הנכונה והמאוזנת בפני השופט.

אם אתם או קרוב משפחתכם נמצא כעת במעצר עד תום ההליכים, ואם ישנו בדל של סיכוי לשחרר אותו למעצר בית או בתנאים מגבילים אחרים, עו"ד ניר ליסטר ידע לזהות את בדל הסיכוי הזה, להציג אותו בצורה אפקטיבית מול בית המשפט, ולבנות מערך אפקטיבי של ערבות לשחרור ובכלל זה, פיקוח של בני משפחה ואף פיקוח של גורם מקצועי על העצור המשוחרר.

שחרור ממעצר עד תום ההליכים הוא עניין לא פשוט, אבל בהחלט אפשרי, בהתאם לנסיבות המקרה. עו"ד ניר ליסטר ידע לייצר עבורכם את הסיכוי הטוב ביותר להשבת יקירכם לחיקכם, ולו לזמן מוגבל.

מאמרים מקצועים

זומנת לחקירה או הוגש נגדך כתב אישום?

התקשרו לייעוץ עם עורך דין פלילי ניר ליסטר

תודה רבה פרטיך התקבלו בברכה

עורך דין ניר ליסטר יצור איתך קשר בהקדם.