3 קטינים חשודים בדקירת צעירים במסיבה פרטית

נכתב על ידי מיכאל פרוסמושקין ב .

מחקירת המשטרה עולה, כי אחד החשודים לא אהב את העובדה שחברתו מבלה במסיבה פרטית במושב ליד בית שמש, אז הוא הגיע עם חבריו ודקר יחד איתם מספר צעירים, שפונו לבית החולים. עדכון: לאחר הגשת כתב האישום שניים מהנאשמים שוחררו למעצר בית 

alimut200
"המרחק לעבירות החמורות בספר החוקים – לא רב"

שלושה קטינים בני 16-17 מלוד נעצרו (שישי, 24.3) בחשד שהגיעו למסיבה פרטית במושב באזור בית שמש, ותקפו ודקרו צעירים שבילו במקום.

במהלך סוף השבוע התקבל דיווח במוקד 100 של המשטרה אודות קטטה במושב אשתאול. מהדיווח עלה, כי מהמקום נמלטו שלושה חשודים במונית. תוך זמן קצר הגיעו למקום שוטרים שסגרו את הזירה והחלו באיסוף ממצאים וגביית עדויות. במקביל הוצבו בצירים הסמוכים מחסומים, שהביאו לבסוף לאיתור המונית ובה החשודים.

מחקירת השוטרים שהגיעו לזירה וגבו עדויות עלה במקביל, כי העבירות בוצעו סמוך לשעה ארבע לפנות בוקר, אז הגיעו החשודים במונית ספיישל למסיבה, על מנת לאסוף את חברתו של אחד מהם, מאחר שהוא לא היה שבע רצון מנוכחותה במסיבה. במקום פרץ ויכוח שעד מהירה גלש לפסים אלימים. על פי החשד, החשודים שלפו סכינים והחלו לתקוף ולדקור את הנוכחים. מיד לאחר מכן נמלטו מהמקום באמצעות מונית יחד עם הצעירה אותה באו לאסוף. מהמקום פונו על ידי  מד"א שלושה צעירים תושבי המקום, בני 18-21, שנפצעו באורח קל. שניים מהם כבר שוחררו, ואילו השלישי עדיין מאושפז.

od lister nir new 200 200  od prester ron
עו"ד ניר ליסטר  עו"ד רון פרסטר

 החשודים, ללא עבר פלילי,  נלקחו לחקירה במהלכה טענו כי הותקפו באבנים בעת שהיו במונית ושמשותיה אף נופצו. מנגד, נציג המשטרה ציין בדיון להארכת מעצרם בבית משפט השלום בירושלים: "מדובר באירוע חמור ביותר המעיד על משהו שהצריך תכנון ותעוזה, והמסוכנות זועקת לשמיים. המרחק בין העבירות המיוחסות להם לבין העבירות החמורות בספר החוקים – לא רב".

סנגוריהם של החשודים – עורכי הדין ניר ליסטר, רון פרסטר, חגית רייזמן ועמנואל הדנה – ביקשו מבית המשפט לשחרר את החשודים לחלופות מעצר או לחילופין לצמצם את ימי המעצר. מעצרם הוארך פעמיים עד ה-2 באפריל. בדיון האחרון התייחסה השופטת מיקה בנקי לטענת החשודים כי הותקפו ואמרה: "מדובר באירוע חמור ולא מצאתי כי קיים חשד סביר לטענה כי קדמה לתקיפה התגרות כלשהי". בעקבות הארכת המעצר הגישו הסנגורים ערר לבית המשפט המחוזי. בדיון במחוזי, השופטת צמצמה את הארכת המעצר עד 31 במרץ. במועד זה יוגש כתב אישום.

עו"ד פרסטר מסר בתגובה: "לשיטת ההגנה יש להורות על שחרורם של הקטינים לחלופת מעצר כבר ב-31.3.17, עת יוגש כתב האישום יחד עם הבקשה למעצרם עד תום ההליכים. אין הצדקה, לאור העובדה כי המדובר בקטינים ללא עבר פלילי, להשאירם במעצר עד להגשת תסקיר שירות המבחן בעניינם וניתן גם ניתן להסתפק בחלופה מעצר ראויה כאמור".

כתב אישום: חבלה בכוונה מחמירה, החזקת סכין והפרעה לשוטר

פרקליטות מחוז ירושלים, באמצעות עו"ד שמואל ברזילי, הגישה לבית המשפט המחוזי לנוער בעיר כתב אישום נגד שלושת הקטינים החשודים, בו מיוחסות להם עבירות של חבלה בכוונה מחמירה, החזקת סכין והפרעה לשוטר.

על פי כתב האישום, במהלך חודש מרץ נפסק הקשר הרומנטי בין אחד הנאשמים לבין קטינה בת 15, שהגיעה  ב-24 במרץ, סמוך לשעה 1:00 אחר חצות, עם חברותיה למושב אשתאול, שם פגשה ידידים של חברותיה סמוך לאחד המשקים. סמוך לשעה 4:00 לפנות בוקר, עלה החבר שני הנאשמים האחרים על מונית לעבר אשתאול, שם פגש את הקטינה כדי לאסוף אותה. נטען כי הוא ביקש ממנה להראות לו את הבית בו היתה, ומשסירבה – משך בשערות ראשה. בשלב זה הגיעה חברתה למקום, ונטען כי היכה גם אותה.

עוד נטען כי לאחר מכן, כשהם אוחזים בסכינים בהם הצטיידו מראש, רצו הנאשמים אל המחסן, שם תקפו בצוותא ודקרו כמה מהשוהים במקום, איתם אין להם כל היכרות מוקדמת. בהמשך לאמור, כך נטען, הם השליכו בקבוקי זכוכית במבואה המובילה אל המחסן ונמלטו עם הקטינה אל המונית, שנסעה מן המושב תוך שמיודים לעברה אבנים וחפצים אחרים במטרה לעצרה.

ניידת משטרה, ובה מתנדב של המשמר האזרחי עיכבה את המונית מחוץ למושב אשתאול. הנאשמים יצאו מן המונית, והמתנדב הודיע להם כי הם מעוכבים. לפי האישום, אחד הנאשמים דחף את המתנדב ואמר לו: "תחזור לניידת אין לך מה לחפש פה". הנאשמים החלו לרוץ על הכביש לכיוון בית שמש עד שנעצרו על ידי ניידת נוספת.

הפרקליטות מבקשת לעצור את הנאשמים עד תום ההליכים המשפטיים.

עדכון 

השופטת חגית מאק – קלמנוביץ מבית המשפט המחוזי הורתה, בניגוד לעמדת התביעה,  לפני ימים אחדים לשחרר מהמעצר שניים מתוך שלושת הקטינים שהואשמו במעורבות בתקיפה. בכך נענתה השופטת לבקשת סנגוריהם ניר ליסטר ורון פרסטר, ושחררה אותם למעצר בית. בימים הקרובים תבדק התאמתם למעצר בית באיזוק אלקטרוני.  הנאשם השלישי עדיין שוהה במעצר והחלטה לגביו טרם התקבלה.

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.